Māris Slanārs 
   MĀRIS SLANĀRS
 PAR LAPU   |   METĀLDETEKTORI   |   ZEMŪDENS MEKLĒŠANA   |   KONTAKTI   |   ARHĪVS


Dzenis K

Metālu detektoru izmanto kokapstrādē un mežistrādē. To lieto, lai noteiktu metāla ieslēgumu klātesamību apstrādei paredzētā apaļkoksnē. Tā, piemēram, mazkalibra lodi detektors uzrāda 60 cm attālumā no antenas. Lietojot metālu detektoru, iespējams izvairīties no darba galdu un darba iekārtu bojājuma. Metāla detektora antenai ir izliekta forma, lai atvieglotu detektora lietošanu kokiem, izliekuma D=60cm. Antenas stāvokli, attiecībā pret detektora kātu, var regulēt pa labi, kreisi, uz priekšu un atpakaļ. Tas lietojams gan horizontāli, gan vertikāli novietotiem objektiem. Detektora saliekamā konstrukcija ļauj samazināt metālu detektora izmērus transportēšanas laikā; Izmēri darba stāvoklī 78X47x37cm; Svars 2,4kg. Detektora komplektācijā ietilpst akumulatora lādētājs. Uzlādēta akumulatora darbības laiks ir līdz 7 stundām.

Lietošanas instrukcija

Metālu detektors tiek lietots tādās mežu zonās, kur agrāk notikusi karadarbība, bijusi frontes līnija. Šādās teritorijās, kokos ieauguši, atrodas dažādi metāla ieslēgumi. Tie var būt granātu u.c. lādiņu šķembas, mazkalibra lodes vai dzeloņstieples.

Tāpat arī mežos, kur padomu vai atjaunotās Latvijas laikos tikusi veikta lauksaimnieciskā darbība, kokos atrodami tādi metāla ieslēgumi, kā naglas, stieples, dzeloņdrātis. Tās savā laikā kalpojušas kā ganību vai tīrumu norobežojumi.

Laikam ejot, šādi metāla svešķermeņi kļūst cilvēka acij neredzami, tiem ieaugot koksnē.

Mežistrādē kokus ieteicams pārbaudīt ar metālu detektoru, lai novērstu motorzāģa ķēdes bojājumus. Motorzāģa ķēde kļūst neasa, ja tā tiek izmantota metāla ieslēguma zāģēšanai kokā.

Kokapstrādē koki ar metāla ieslēgumiem bojā darba līnijas un tiek radīta nevajadzīga un dārga darba spēka un darba galdu dīkstāve. Ja ražošanas sagatavošanas posmā tiek izmantoti stacionārie vai portatīvie metālu detektori, tad tiek novērsti lentzāģu, ripu, ēveļu, virpu, slīpējamo mašīnu bojājumi, kas rodas no metāla ieslēgumiem materiālā.

Sākums   |   Kontakti   |   Galerija   |   Arhīvs   |   Tehnikas laukums
© Māris Slanārs 2014